FevPark - Dragos Engelsiz Yaşam Alanı Projesi

Vakfımız tarafından İstanbul Kartal Dragos’taki 26 dönümlük alanda gerçekleştirilecek olan “Fevpark Dragos Engelsiz Yaşam ve Rekreasyon Alanı’’ Projesi, engellilerin toplumla bütünleşmesi için örnek bir ortam yaratılmasını gaye ediniyor.

Vakfa 2012 yılından itibaren 15 yıl süreyle tahsis edilen İstanbul Kartal Dragos’taki 26 dönümlük alanda gerçekleştirilecek olan “Fevpark Dragos Engelsiz Yaşam ve Rekreasyon Alanı’’ Projesi, engellilerin toplumla bütünleşmesi için örnek bir ortam yaratılmasını gaye ediniyor. Projenin Vakıf kaynakları ile 2014 yılında tamamlanan “Çok amaçlı spor sahası, karting alanı ve hizmet ünitesi’’ Vakfa ait Fevpark Dragos İktisadi İşletmesinin sorumluluğunda 2015 yılından itibaren vakıf amaçları doğrultusunda hizmet vermektedir.  


PROJENİN GAYESİ 

1- Tüm engel guruplarının erişimine uygun, engelli-engelsiz vatandaşlarımızın bir arada nefes alabileceği spor, sağlık ve eğlence içerikli bir yaşam alanı oluşturmak. 

2- Engelli bireylerin engelsiz insanlarla bir arada zaman geçirebileceği bir kaynaşma ortamı oluşturmak; spor ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını eğlendirerek ve hoşça vakit geçirmelerini sağlayarak gidermek. 

3- İstanbul’da ve özellikle de Anadolu yakasında yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulan toplumun her bireyinin sosyal ihtiyaçlarını giderebileceği bir yaşam merkezi oluşturmak. 

4- Engelliler ve engelsizler için ortak yaşam alanı yaratarak engellilerin toplumla bütünleşmelerini sağlayacak ortamlar sunmak. 

Bu proje kapsamında aşağıdaki hizmetlerin sunulması hedefleniyor:

1. Go-Kart Pisti

2. Kafeterya

3. Yarı Olimpik Havuz

4. Hizmet Binası

5. Bisiklet Yolu

6. Dini Tesis

7. Simülasyon Binası

8. Etkinlik Alanı

9. Tarihi İz Havuzu/Labirent

10. Mini Golf Alanı

11. At Barınakları ve Manej

12. Oyun Aletleri

13. Otopark