Fiziksel Engelliler Vakfı, nüfusumuzun yaklaşık yüzde 12’sini oluşturan engelli bireylerin hayatına pozitif katkı sağlayacak, sürdürülebilir projeler hayata geçirmek ve çözümün bir parçası olmak amacıyla 1995 yılında kuruldu. Pek çok farklı alana yayılan projelerimizde, engelli bireyin hayatın içerisinde aktif olarak yer almasını önceliğimiz olarak belirledik.

Fiziksel Engelliler Vakfı, sivil toplum dinamiklerinden yararlanarak, etik değerlere sahip, düşünen, proje geliştiren, bilgi teknolojilerini kullanan, güvenilir ve istikrarlı bir altyapının oluşumu için büyük çaba harcadı. Bu doğrultuda vakfımızın sessiz sedasız altına imza atarak başlattığı hiçbir proje yarım kalmadı; kurumsallaşarak ve gelişerek devam etti. Hem doğru projeler seçildi, hem de seçilen projeler en doğru şekilde hayata geçirildi. Bütün bu çalışmalar tek bir ortak amaçla “Engelli bireyler için gerçekçi, kalıcı, somut çözümler üretmek” için yapıldı.

Fiziksel Engelliler Vakfı, 1995 yılından bugüne gelen birikimi, sorunlara gerçekçi yaklaşımı ve “Başarılı Olmayı Bir Mecburiyet” sayan bakış açısıyla yeni projelere imza atmak için inançla ve güvenle yoluna devam ediyor…