GAZİANTEP'TE ’ENGELLİLER İÇİN 3 BOYUTLU BECERİ KOORDİNASYON EĞİTİMİ’ PROJESİNE BAŞLADIK

Gaziantep'te engelli çocuklar için yeni bir proje hayta geçirdik. ’Engelliler İçin 3 Boyutlu Beceri Koordinasyon Eğitimi’ projesi ile çocukların el-göz koordinasyonları ve motor gelişimlerine katkıda bulunacak eğitimler verilecek.

Gaziantep Temsilciliğimiz ’Engelliler İçin 3 Boyutlu Beceri Koordinasyon Eğitimi’ projesine başladı. Proje kapsamında 4-16 yaş gurubundaki öğrenebilme ve uyum becerisi olan engelli bireylere Halkeğitim İşbirliği İle kil eğitimi verilecek. 

Proje ile öncelikle çocukların el-göz koordinasyonları ve motor gelişimlerinin sağlanması, dikkat sürelerinin artması, düşünme, kavrama, sorunların üstesinden gelme ve üretme becerisi kazandırılması hedefleniyor. Proje ayrıca sanatsal ve sosyal etkinlikler ile çocukların özgüvenlerinin ve kendini ifade edebilme becerilerinin artmasına da katkıda bulunacak. 

KİL EĞİTİMİ VE ÇOCUK 

Kinetik kum ile yapılan çalışmalar çocukların oyun oynama güdüleri ve oyun oynama ihtiyaçlarını birebir karşılar. Bilek ve parmak kaslarının gelişmesine, daha koordineli bir hareket kabiliyetine sahip olması, el ve göz koordinasyonun kuvvetlenmesinde büyük rol oynar.