FARKINDAYIM YANINDAYIM PROJESİNE FEV’DEN DESTEK…

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanmaya başlayan “Farkındayım ve Yanındayım Projesi” kapsamında Vakfımızın Psikoloğu Elif Pulat eğitim veriyor.

2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanmaya başlayan “Farkındayım ve Yanındayım Projesi” kapsamında özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin öğretmenlerine yönelik değerler eğitimi veriliyor. 

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 10 kaynaştırma okulunda başlatılan ve 10 hafta boyunca sürecek olan eğitim programına Fiziksel Engelliler Vakfı eğitmen desteği verdi. 

Vakfımızın Psikoloğu Elif Pulat, Sebiha Rıfat Kaleoğlu Ortaokulundaki öğretmenlere 'Kaynaştırma ve Değerler' eğitimi ile değerlerin nasıl çalışılması gerektiği ve sınıflarda uygulayabilecekleri etkinlikler konusunda seminer verdi. Değerler eğitimi ile öğretmenler aracılığı ile kaynaştırma öğrencilerine yönelik empatik bakış açısı kazandırmayı, okullarda kaynaştırma öğrencilerin yaşadıkları problemleri azaltması amaçlanıyor.